ПнВтСрЧтПтСбВс
-->

Презентації до уроків

Цікаве поруч

Купили новые батарейки?
А куда сдали старые?


ОДНА ПАЛЬЧИКОВАЯ БАТАРЕЙКА,
выброшенная в мусорное ведро,
загрязняет около 400 л воды или 20 м2 земли.
Батарейки содержат тяжелые металлы: цинк, марганец, литий, кадмий, свинец, олово, никель, ртуть и
др. После выбрасывания батарейки коррозируют (их металлическое покрытие разрушается), и тяжелые металлы попадают в почву и питьевую воду.
Один из самых опасных металлов, ртуть, может попасть в организм человека как из воды, так и при употреблении в пищу продуктов, приготовленных из отравленных растений или животных, поскольку этот металл имеет свойство накапливаться в тканях живых организмов. Другие токсичные металлы вызывают поражение живых организмов, ухудшают репродуктивные способности, вызывают генетические изменения и раковые заболевания.
В Украине продается более 12 тонн батареек в день. К сожалению, практически все они отправляются на свалку и со временем отравляют почву. В Европе есть только три завода, которые имеют мощности для переработки батареек. Один из них — в Германии, второй — во Франции. И с сентября 2011 года открылся третий — Львовское государственное предприятие «Аргентум», Украина.

Экологический проект «Эколайт»
направлен на создание в городе Запорожье условий для рационального обращения с бытовыми отходами и экологического просвещения населения.

Основными задачами проекта являются:
• распространение просветительской информации среди местного населения, информации о пунктах сбора отработанных бытовых батареек и аккумуляторов;
• создание в городе Запорожье пунктов приема отработанных бытовых батареек и аккумуляторов;
• проведение семинаров, конференций, круглых столов, посвященных экологической ситуации в городе и необходимости осознания населением важности соблюдения экологической безопасности при использовании пальчиковых батареек в быту.

Уже сейчас
Вы можете сдать использованные батарейки в точки приема, организованные запорожскими активистами!
Адреса точек приема:
1) Магазин «Чарівна садиба», ул. 40 лет Сов. Украины, 66 (район Крытого рынка);
2) Сервисный центр "Panasonic", ул. Лобановского, 10 и ул. Гоголя, 143;
3) Магазин "Auto-Line", ул. Иванова, 39 (2 этаж);
4) Магазин "Третий дом", ул. Профсоюзов, 1;
5) Радиорынок на Анголенко, 1-й ряд, 31 место.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Деревина баобаба дуже пориста і м'якаКуля, випущена з рушниці легко проходить його стовбур (діаметромнаскрізьа завдяки величезним запасам води в стволінавіть зрубаний баобаб продовжує рости вгору.



----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


В австралійському місті Бунарга встановлено пам'ятник гусениці, яка допомогла знищити кактуси, які почали неконтрольовано розмножуватися.




------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Більшість вчених вважає, що на Землі існує близько 40 мільйонів видів організміва сучасній біології відомо не більше ніж 5% від цього числаЩорічно зоологи відкривають близько 10000 нових видів тварина ботаніки близько 5000 нових видів рослин.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Швидкість повітря, що вилітає з легенів при кашлі - 30км/годпри чханні-130км /год.



------------------------------------------------------------------------------------------------------------
КАЖАНИ ВОЛОДІЮТЬ НАЙДОСКОНАЛІШОЮ АЕРОДІНРМІКОЮ

Робота крил кажана відрізняється від такої у птахів і комах. По ефективності аеродинаміки та маневреності кажанам просто немає рівних. До такого висновку прийшли дослідники Кеннет Броер (Kenneth Breuer) і Шерон Шварц (Sharon Swartz) з університету Брауна (Brown University).Автори нової роботи використовували високошвидкісну відеозйомку польоту кажанів, ведущуюся відразу з чотирьох точок. А для візуалізації найтонших порухів крила і його складових частин на тварин були наклеєні світловідбиваючі маркери - на численних суглобах крила та інших його ключових точках.



Крім того, вчені візуалізували завихрення повітря, що залишаються після прольоту кажана, додавши в повітря нетоксичну аерозоль, зміни в потоках якої фіксував лазерний вимірювач.Аналіз величезного числа записів дозволив зробити ряд цікавих висновків. Гнучкість і піддатливість крила кажана не мають собі рівних. При виконанні махів миша притискає крила до себе набагато більше, ніж притискають інші літаючі створення, що скорочує опір повітря. При цьому під час ходу крила вниз його сильний вигин забезпечує набагато більшу піднімальну силу при менших витратах енергії, ніж у птахів. ККД літального апарату кажанів - набагато вище.Різноманітність способів, якими миша може використовувати крило в польоті - також більше, ніж у комах і птахів. У цьому миші допомагає наявність великої кількості суглобів крила й тонка, дуже гнучка, плівка між ними. Така гнучкість дозволяє кажана виконати «бойовий розворот» на 180 градусів на дистанції меншою, ніж половина розмаху крила.Дослідники дуже хотіли б відповісти на питання - як ці тварини розвинули свою здатність до польоту? Теорія говорить, що кажани (їх предки, вірніше) перейшли до махають польоту від планування, поміченого в таких тварин, як білки-летяги. Але автори цього дослідження вважають - дана теорія є сильним спрощенням реальності. Щоб розібратися з мишами детальніше, вони готують нову, більш чутливу, апаратуру і новий цикл досліджень.Якщо вам цікаві летючі миші, пропонуємо вашій увазі підбірку. Раніше ми розповідали, що ці дивні створіння дізнаються своїх жертв по диханню, здійснюють дальні перельоти по компасу, використовують стратегію керованих ракет і орієнтуються за допомогою зморшок. А один з видів кажанів володіє найдовшим язиком - він в півтора рази довше їх власного тіла (у хамелеонів, наприклад, довжина мови «лише» дорівнює довжині тіла).
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Цікаві факти про фрукти та їх важливість для людини.

      
https://www.youtube.com/watch?v=QJe3oe1tQek

Харчування та здоров"я


Надзвичайні факти про мозок людини!



Надзвичайні факти про кров та групи крові людини!


Вода! Вода!

Цікава біологія!



15 травня, п’ятниця
Міжнародний день захисту клімату
У конференції, що пройшла в грудні 2007 року на острові Балі, організатором якої виступив уряд Індонезії, взяли участь представники більше 190 країн, спостерігачі від міжурядових та неурядових організацій та представники засобів масової інформації.
15 грудня 2007 була прийнята "Балійська дорожня карта" про початок переговорів щодо нової угоди. А незадовго до цього здавалося, що всі зусилля марні… Неможливість досягти угоди, постійні суперечки, загроза вето і перенесення засідань довели до сліз виконавчого секретаря Рамкової конвенції Іво де Бура.
«Кожен має бути готовий до того, щоб піти на компроміс, в ім’я поваги і до інших, в ім’я порозуміння», - зазначив генсек ООН Пан Гі Мун.
Груднева конференція 2007 року стала кульмінаційним моментом, завершальним історичним дванадцятимісячним періодом переговорів з проблеми зміни клімату.
Було підписано міжнародне комюніке, що закликає світових лідерів розробити політику та вжити заходів, що дозволяють торгово-промисловому сектору знизити емісію вуглекислого газу, і пом’якшити кліматичні зміни.
Сучасна наука не дає точних відповідей щодо можливості і термінів настання різких і катастрофічних змін клімату в разі подальшого підвищення температури. Однак своєчасна і активна діяльність з пом’якшення наслідків зміни клімату, що істотно знизить витрати, пов’язані з процесом адаптації.




ДІЄТА ДЛЯ СУГЛОБІВ




Захворювання суглобів – проблема нашого часу, яка торкається чи не кожного третього українця. Причому хворіють не тільки літні, а й досить молоді люди. Зазвичай лікують суглоби медикаментозними методами, проте, виявляється, ми можемо допомогти їм і продуктами харчування.

Унікальна будова суглобів

Стан суглобів починає погіршуватися в людини вже із самого дитинства, й не дивно: за комп’ютером діти сидять уже змалечку, в рухливі ігри мало хто грає. До цього додається ще й неповноцінне харчування нашого молодого покоління.
Цікаво, що в тілі людини нараховують понад 200 суглобів, у кожного з яких - гарантійний термін в середньому до 150 років. А багато вчених упевнені, що завдяки своїй унікальній будові суглоби розраховані на 800 років. Але реальність така, що вже після 20 років відбувається зношення суглобів: вони скриплять, болять і погано згинаються. З’являється біль, хрускіт, відчуття скутості в ногах і хребті.
У роботі суглобів беруть участь хрящ (особлива губчаста тканина, яка зменшує тертя, амортизує поштовхи під час руху), суглобова капсула (обволікає суглоб, захищає внутрішні тканини й надає їм стійкості), синовіальний шар (виробляє спеціальну рідину - синовіт, яка зменшує тертя в суглобі й робить його більш рухливим).
Так само допомагають у роботі суглобів тканини, які розміщені навколо них: зв’язки, м’язи, сухожилля, судини та нерви. Вони зміцнюють суглоб і забезпечують його рух, живлення й виділення продуктів обміну.
Як результат, суглоби еластичні та гнучкі. Завдяки такій складній своїй будові, суглоб ідеально пристосований для виконання різноманітних функцій (згинання, стрибки, навантаження). А для цього потрібні такі якості, як еластичність, гнучкість, рухливість, амортизація й міцність.

Незамінні на вашому столі

Продукти харчування складаються з білків, жирів, вуглеводів, які входять до складу наших сполучних тканин, тобто суглобових поверхонь, їхніх зв’язок, які підтримують еластичність, рухливість тощо. Поговорімо про продукти, які обов’язково мають бути на нашому столі.
Це 5 продуктів, яким притаманні такі чудодійні властивості.
Перший продукт, який допоможе суглобам бути гнучкими, - це мигдаль.
У ньому міститься дуже потужний антиоксидант - вітамін Е. Він захищає наші клітини й зберігає молодість. Потрібно щодня вживати хоча б по 20 г вітаміну Е, й нашим суглобам буде значно легше. Мигдаль можна замінити іншими горіхами в такій само кількості, наприклад: арахіс, волоські горіхи.
Другий продукт – яблука. Вони містять велику кількість кверцетину, який широко використовують як фармацевтичний препарат для лікування суглобів. Яблучний кверцетин захищає колагенову тканину. Міститься він переважно в шкірці яблука. Колаген – це, власне, те, з чого складаються наші зв’язки, суглобові поверхні.
Дуже добре з’їдати 1-2 яблучка в день зі шкіркою.
Людям, які страждають від запалення суглобів, корисно випивати до 1 л яблучного настою. Для цього яблучка дрібно нарізати, залити холодною перевареною водою й настоювати протягом години. Випити впродовж дня..
Третій продукт – морква. Це цінний коренеплід, який містить багато бета-каротину, що захищає суглоби, підтримує їх еластичність. Бета-каротин стійкий до термічної обробки, тому він добре засвоюється як із сирої, так і з вареної моркви. Обов’язково додавати до моркви будь-який жир (ліпше маслинову олію чи сметану), бо бета-каротин – це жиророзчинний вітамін. Частіше готуйте різноманітні салати та інші страви з додаванням моркви. Однієї середньої морквини на день достатньо для того, щоб в організм надійшла та кількість бета-каротину, яка потрібна для захисту суглобів.
Четвертий продукт – квасоля. Бажано, щоб квасоля була темних чи червоних сортів. Для того щоб колагенова тканина добре синтезувалася, оновлювалася, організму потрібен такий елемент, як марганець. Квасоля містить марганцю досить багато. Добова потреба марганцю для людини 5-7 мг, а в 100 г квасолі міститься близько 30. Рекомендують з’їдати по 50-70 г квасолі хоча б двічі на тиждень.
Ще в квасолі містяться вітаміни групи В, вони так само беруть участь у синтезі сполучної тканини.
П’ятий продукт – ананаси. Цей екзотичний продукт також хоч зрідка має бути в харчовому раціоні. Ананас містить багато корисних речовин, зокрема аскорбінову кислоту (бере участь у синтезі колагену, який відповідає за еластичність і будову наших суглобів і зв’язок), бромелайн - речовину, що захищає суглоби, знімає запальні процеси.
Якщо ви поєднаєте ці поради щодо харчування з помірними фізичними навантаженнями (ЛФК, ходіння пішки, плавання тощо), дотримуватиметеся здорового способу життя, суглоби віддячать вам своєю міцністю та відсутністю болю.
Броніслава ВЛАЗНЄВА,
кандидат медичних наук
.
КУРКУМА — ЗАСІБ ВІД СТАРІННЯ МОЗКУ Й СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ
Корисні властивості відомі давно
Куркума належить до сімейства імбирних, сягає двох метрів у висоту, листя в неї овальне, світло- чи темно-зеленого кольору. Походить куркума із Стародавньої Індії, де вперше було помічено її корисні властивості. Уже тоді цілителі використовували цю речовину для лікування великої кількості різноманітних хвороб: зціляли і проказу, й зміїні укуси, захворювання шкіри, печінки, нирок, шлунка.
Під час виготовлення приправи використовують лише корінь, який варять, сушать і подрібнюють до стану порошку. Смак у неї ледь пекучий, гіркуватий і тонкий. Цю спецію характеризує пряний аромат і яскравий помаранчевий колір.
Корінь куркуми має корисні властивості й багатий на вміст ефірних олій, алкалоїдів, алкоголю, заліза, кальцію, йоду, фосфору, вітамінів С і групи В. Серед інших складових куркуми можна виділити також куркумін. Він відомий здатністю до пригнічення росту ракових клітин, зниження рівня холестерину в організмі, захищає від розвитку атеросклерозу, утворення в печінці та нирках каменів.
Також до складу кореня входить цинеол, який поліпшує роботу шлунка, вбиває паразитів. Крім того, в ньому є вітамін Р, який відновлює роботу кровоносних судин, що сприяє лікуванню астми, дерматиту, псоріазу та склерозу тощо.

Надія знайти ліки від інсульту

Куркума має безліч властивостей, які позитивно впливають на такі захворювання, як хвороба Альцгеймера, цукровий діабет; артрит, метеоризм, діарея, кровоточивість ясен, атеросклероз, виразковий коліт, захворювання травного тракту та мігрень.
Сприяє очищенню кишечнику від слизу, нормалізує роботу шлунка, поліпшує травлення, допомагає від нетравлення й газів. Ефірні олії, що містяться в спеції, широко використовують для інгаляцій, компресів.
Учені з Німеччини провели цікаве дослідження, яке показало, що куркума допомагає в регенерації клітин головного мозку. Під час експерименту вони поміщали стовбурові клітини ушкоджених нервових тканин у розчин витяжки куркуми різної концентрації. І виявилося, що в такому середовищі клітини не тільки проявляють велику активність, але що вища концентрація розчину — то активніші!
На такий експеримент медики зважилися після того, як було встановлено, що куркума містить два біологічно активних компоненти. Один допомагає у відновленні нейронів, а другий зменшує запальні процеси й володіє антиканцерогенними властивостями. Медики сподіваються, що ці результати допоможуть розробити ліки від хвороби Альцгеймера та інсульту, атеросклерозу.

«Золотий» мед додасть сил

Поки вчені розробляють ліки, ми вже зараз можемо готувати з куркуми різні цілющі засоби, зокрема «золотий» мед.
До його складу входить молодий рідкий мед і порошок куркуми. Мед наповнить куркуму своєю силою й довговічністю. Наливаємо в широку чашку мед (100 мл), насипаємо туди потихеньку куркуму, весь час легко помішуючи й додаючи куркуму до густоти сметани (приблизно 1 ст. л.). Переливаємо в баночку з темного скла й ставимо хоча б на добу в холодильник. Тепер можна вживати. Готувати ліпше рано вранці, в хорошому настрої, з гарною піснею чи улюбленою молитвою.
Приймати цей «золотий» мед потрібно вранці — по 0,5 ч. л., повільно розсмоктуючи його, насолоджуючись смаком. Можна запити склянкою чистої води. Після прийому обов’язково — повільна, приємна зарядка на відкритому повітрі, обливання, дихальна гімнастика.
Перед сном (перед вечірньою прогулянкою, замість телевізора) приймаємо другу порцію. Курс — 10 днів, потім перерва — 3 дні й повторюємо курс. Три курси по 10 днів, тоді перерва 10 днів.
Цей засіб не тільки добре відновлює роботу головного мозку, а й сприяє нейтралізації печінкою токсинів старіння. Після першого ж курсу — 10 днів, можна відчути прилив сил і збільшення гнучкості в тілі.

Рецепти народної медицини

У разі болю в горлі на 200 мл гарячої перевареної води додайте 1 ч. л. солі й 0,5 ч. л. куркуми, гарненько перемішайте. Цим розчином полощуть горло.
Від фарингіту допомагає суміш куркуми з медом (1:1), яку тричі на день потрібно потримати в роті кілька хвилин.
Від травм і синців добре допомагає паста, яка знімає запалення та діє як знеболювальний засіб. Також її застосовують для лікування жирного, вугрового висипання.
Для приготування пасти 2 ч. л. куркуми, 0,5 ч. л. солі й невелику кількість перевареної води змішати до утворення пасти. Прикладати утворену суміш до хворого місця.
У разі опіків допомагає суміш рівних частин куркуми та м’якоті алое, прикладена до місця болю. Вона також дезінфікує рану й усуває запалення.
Гнійники й нариви зникнуть, якщо взяти в рівних пропорціях спецію та топлене масло (чи здір), змішати до утворення пасти й нанести на запалену ділянку.
У разі цукрового діабету рекомендується тричі на день до їди приймати всередину 0,25 ч. л. куркуми (без меду), розвести водою.
Володимир БОЛСУН
лікар-невролог.

Немає коментарів:

Дописати коментар