Досліди з жуйуою
Властивості барвників, що входять до складу жуйки. Забарвлену жувальну гумку, порізану на невеликі шматочки, поміщають в пробірку і доливають 2-3 мл дистильованої води. Пробірку нагрівають у полум'ї спиртівки до отримання забарвленого розчину.Розчинрозливаютьподвомпробіркахідодаютьводнуз них1 мл5-10%розчинуHClабоH2SO4,авіншу-1 мл5-10%розчинуNaOH.Взалежності від видубарвникабудевідбуватисязміна забарвленнявкисломуілужному середовищах.
Досліди з морозивом
Виявлення білків.
У пробірку наливають 1 мл розталого молочного морозива і додають 5-7 мл
дистильованої води. Пробірку закривають пробкою і струшують. До 1 мл
отриманої суміші додають 1 мл 5-10% розчину NaOH і декілька крапель 10%
розчину CuSO4
Вміст пробірки струшують. Відбувається біуретова реакція. при цьому
з'являється яскраво-фіолетове забарвлення, пов'язане з взаємодією
пептидних зв'язків білкових молекул зі свежеосажденная Cu (OH)2:
Досліди з магнієм
Для чудесних дослідів, які ви зможете зробити, не потрібно якихось особливо глибоких знань, громіздких формул або хитромудрих лабораторних приладів - потрібні лише обережність, увагу, акуратність і трохи легкодоступних реактивів. Щоб уникнути неприємних несподіванок, потрібно дотримуватись всього два правила: по-перше, ніколи не можна експериментувати будинку з незнайомими речовинами і слід пам'ятати про те, що будь найшкідливіше речовина у великих кількостях може бути небезпечним! А по друге-, всі досліди слід проводити у присутності дорослих, убезпечивши себе фартухами і гумовими рукавичками. Непогано було б також запастися окулярами, на випадок розбризкування і розкидання речовин. Глядачів (однокласників, молодших братиків і сестер) потрібно посадити на безпечній відстані. Покажіть ці хімічні перетворення присутнім, і успіх вам, як фокуснику, гарантований!
Дитячі досліди або як прищепити дитині любов до науки?
Вам не знадобиться ступінь бакалавра – ці наукові експерименти ви зможете спокійно робити вдома з дітьми! Ми розповімо, як зробити дитячі досліди з підручних засобів, щоб прищепити дитині любов до науки, пробудити її цікавість та весело провести час.
Насамперед…
Перед тим, як поринути у світ дитячої науки, зробіть невеличкі приготування. Заведіть зошит або записник, куди ви будете записувати кожен етап експериментів і фіксувати свої спостереження.
Не забувайте про безпеку! Навіть найпростіші експерименти можуть перетворитися на дуже небезпечні, коли в них беруть участь діти! Будьте особливо обережні, якщо ви проводите дитячі досліди, пов’язані з виділенням тепла. Поясніть малюкам, що незалежно від їх радісного хвилювання та бажання повноцінно брати участь у процесі, тільки мама або тато можуть чіпати і переміщати гарячі предмети.
І, нарешті, підготуйте кімнату для дитячих дослідів. Приберіть зі столу всі крихкі предмети та застеліть його газетами або покладіть зверху шматок пластику, щоб не зіпсувати поверхню. Також звільніть раковину на кухні для швидкого споліскування скляних ємностей, якщо ви будете ними користуватися. Боїтеся проводити експерименти в квартирі? Тоді йдіть у гараж або на двір, знайдіть собі місце, де маленький безлад не буде мати особливого значення.
Виростіть щось невелике
Найпростіші дитячі досліди можна робити з продуктами харчування. І хоча малюки побачать результати подібних експериментів не відразу, такий цікавий спосіб допоможе прищепити їм любов до науки. Вам знадобляться будь-які зерна, що є в будинку, кісточки лимона, насіння яблук і плід авокадо. Найкраще і набагато цікавіше використовувати різні насіння і зерна злаків, так діти зможуть порівняти особливості та інтенсивність росту тієї або іншої рослини.
Застроміть в м’ясисту частину авокадо кілька шпаг по периметру (як на малюнку) і помістіть його над прозорою ємністю з водою, щоб шпажки служили плоду опорою, і при цьому нижня половинка авокадо постійно перебувала у воді. Поставте ємність на підвіконня та попросіть дітей щодня перевіряти і підтримувати потрібний рівень води. Зрештою, ваші малюки будуть винагороджені за свої старання, коли побачать, як з нижньої частини плоду прямо у воду почнуть рости стебла.
Для виростання насіння та зерен можна використовувати класичний і швидкий спосіб. Загорніть їх у паперовий рушник або вату, змочіть все це теплою водою і покладіть в герметичну пластикову коробку. Не варто перевіряти чи ростуть зерна, перш ніж пройде 24 години, і краще знайти максимально прозору пластикову коробку, щоб все, що відбувається всередині було добре видно.
Покажіть взаємодію науки і краси
Наступного разу, коли ваші малюки згадають про веселі дитячі досліди, купіть букетик білих гвоздик. Ми не впевнені, чи подобаються вам гвоздики, але точно знаємо, що вони зможуть послужити науці. Візьміть кілька літрових банок, наповніть їх водою і помістіть в них по квітці, зробивши на стеблах свіжий зріз. Після цього додайте в кожну з банок трохи харчового барвника, колір барвника повинен бути різним для кожної банки (червоний, зелений, фіолетовий і т.і.). Тепер, коли вода забарвилась потрібно сісти й почекати. Пройде зовсім небагато часу, і білі бутони придбають незвичайні барвисті відтінки.
Дитячі досліди з маслом та водою
Ви напевно знаєте старі дитячі досліди з маслом і водою. Ну а для тих, хто забув, нагадаємо, як розважити дитину.
- Наповніть пластикову пляшку водою і рослинним маслом у співвідношенні 1:1 та залиште третину пляшки незаповненою. Діти відразу помітять, що дві рідини не змішуються: вода залишається на дні, тому що її структура більш важка і щільна, а масло піднімається нагору.
- Потім перейдіть до наступного досліду. Додайте в пляшку трохи харчового барвника, і нехай діти з подивом поспостерігають, що забарвлюється тільки вода, а масло залишається незмінним. Щільно закривши пляшку кришкою і гарненько струснувши, ви з подивом виявите, що протягом декількох хвилин вся структура повернеться в початкове положення.
- І нарешті, після того, як ви остаточно переконалися, що масло і вода не змішуються, поставте пляшку в морозильну камеру (у вертикальному положенні) на кілька годин і через деякий час подивіться, які відбудуться зміни. Ваші діти будуть вражені, побачивши, що лід перемістився нагору, а масло осіло на дні.
Немає коментарів:
Дописати коментар