Сьогодні, 17 червня 2016 року, об 11:00 під час прямої трансляції на Освітньому порталі «Педагогічна преса» експертна комісія при Українському центрі оцінювання якості освіти визначила поріг «склав/не склав» для ЗНО з біології.Експертна комісія при УЦОЯО, у складі якої працювали працівники Міністерства освіти і науки, Національної академії наук, Національної академії педагогічних наук, Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти, середніх загальноосвітніх, вищих навчальних закладів та інших установ і організацій, встановила поріг «склав/не склав» для ЗНО з біології – 24 бали.
Кількість учасників, які не подолали поріг, становить 10,23 %.
Рівень освіти впливає на процес старіння
Вчені з Університетського коледжу Лондона дійшли висновку, що в малоосвічених людей старіння клітин відбувається швидше, ніж у тих, хто здобув вищу освіту, повідомляє BBC.
Зв’язок між здоров’ям і соціально-економічним становищем було встановлено вже давно. Бідніші люди в середньому більше курять, менше займаються спортом і рідше звертаються до лікарів. Проте результати останнього дослідження вказують на те, що рівень освіти, ймовірно, впливає на здоров’я людини більше, ніж рівень життя або становище в суспільстві. Причини зв’язку з цим поки що не дуже зрозумілі, проте учені припускають, що більш освічені люди загалом схильні приймати більш правильні рішення щодо своєї поведінки і стилю життя. Не виключено також, що освічені люди відчувають менше стресу або краще дають собі з ним раду. За словами керівника дослідження, професора Ендрю Степто, рівень освіти багато в чому зумовлює соціальний клас, і дослідження вказує на те, що тривалий вплив на людину умов життя в нижчих верствах суспільства посилює процес старіння на клітинному рівні. У рамках експерименту вчені взяли аналізи крові в більше ніж 400 осіб, віком від 53 до 75 років. Потім проводилось вимірювання частин ДНК, розташованих на кінцях хромосом (теломер): що вони коротші, то швидше людина старіє. Було встановлено, що люди з невисоким рівнем освіти мали коротші теломери. Тобто процес старіння у них відбувався швидше. На довжину теломер не впливав ані соціальний, ані економічний статус. Професор Стівен Холгейт, який очолює комісію при британській Медичній Раді, каже, що результати цього дослідження підтверджують висновки, до яких вчені приходили і раніше. “Рішення, які ви приймаєте на перших стадіях життя, можуть значно вплинути на ваше здоров’я, – сказав Стівен Холгейт. – Визначити причинну залежність дуже складно, але це дослідження вказує, що освіта приносить більше користі, ніж гарна робота“.
Джерело: expres.ua
Учитель, який тільки передає інформацію, мало відрізняється від бездушного комп’ютера, – Любомир Гузар
Кілька тижнів тому були опубліковані мої роздуми «Відповідальність перед Богом». Підставою для такої теми слугували слова з вступу до Конституції України «усвідомлюючи відповідальність перед Богом…» Ці слова стосуються всіх громадян нашої держави, попри будь-які відмінності.
Цього разу хочу поміркувати над дещо іншою за своєю суттю відповідальністю — перед дітьми. Діти — важливі члени нашого суспільства, замислитися про відповідальність перед якими спонукає нас подвійна річ.
По-перше, діти не залишаються дітьми на дуже довгий час, бо процес формування майбутнього громадянина триває приблизно до двадцяти п’яти років. А, по-друге, від їх виховання залежить майбутнє нашого суспільства – держави.
Конкретніше, на що бажаю звернути увагу шановних читачів, – це представлення теми у формі відповідальності супроти дітей та молоді.
Цю відповідальність повинні брати на себе різні групи, що мають вирішальний вплив на розвиток громадян від моменту народження до, приблизно, закінчення навчання чи, іншими словами, до досягнення зрілості.
«Групи» – це передовсім батьки, а далі вчителі на різних рівнях, а остаточно – все суспільство. Батьки, через яких народжується нова людина або, точніше, через яких людина від Господа отримує дар життя, мають визначальний вплив на розвиток особистості, а властиво – на її подальше життя.
14 червня - Всесвітній день донора крові
http://pedpresa.ua/161256-14-richna-ukrayinka-predstavyla-u-niderlandah-revolyutsijnyj-metod-utylizatsiyi-polietylenu.html
http://privitay.com.ua/profes.php?dat=20
Зовнішнє незалежне оцінювання
У Google появился бесплатный обучающий сервис для педагогов со всего мира
http://www.mgk.zp.ua/news/1/7/8480.html
Комплексно-хвильова методика як універсальний напрямок розвитку компетентностей особистості
Мова – дім буття
Мета – пересвідчитися в багатогранності зв’язків між різними явищами в нашому барвистому й строкатому світі.
Ключове поняття – фразеологія як мовне, літературне та психофізіологічне явище. Комплексно – хвильовий урок з англійської мови, літератури, біології
Авторський урок викладачів ліцею
КЗ ЗОЛ «Захисник» ЗОР
Вчитель англійськоїмови:Восковцова Ірина Вікторівна
Вчитель хімії та біології: Ончева Любов Петрівна
Вчитель української мови : Назаренко Інна Олександрівна
Привітання на день довкілля